Вітаю, мене звуть Олег Долішній! Я викладач акторської майстерності, режисер і художній керівник театральної студії АртЕко. Сьогодні я поділюся порадами з тими, хто мріє стати актором.

Отже, як стати актором? З чого почати?

Як стати актором? Що для цього потрібно? З чого почати? Часто ці питання хвилюють дітей, підлітків і, звичайно, їх батьків. У цій статті я дам вам конкретні поради, основані на моєму багаторічному педагогічному досвіді. Якщо ви дійсно хочете стати актором, грати в театрі, зніматися у кіно – ознайомтесь з цими порадами. Вони можуть стати вам у пригоді. Також, ви дізнаєтеся, які навички необхідні актору в його роботі і кар’єрі. Для того, щоб дізнатися що таке бути актором, треба подивитися, що ж робить актор крім участі у постановках та зйомках.

Коли людина говорить: «Я хочу бути актором!»

Людина говорить: «Я хочу бути актором!» при цьому треба розуміти, що актор – це складна і дуже багатогранна професія. Треба володіти певними якостями і даними, щоб у повній мірі опанувати їй. Актору буває треба багато роз’їжджати, відчувати емоційне напруження. У цій індустрії завжди дуже велика конкуренція. Щоб отримати роль треба проходити проби та кастинги. Але, якщо ваше бажання справжнє і велике та вас не лякають труднощі, то ось декілька рекомендацій, щодо початку свого акторського шляху.

Вимоги до актора.

 1. Наявність спеціальної освіти. Це театральний інститут, або інша профільна освіта.
 2. Постійно бути в тонусі та постійно удосконалювати акторську майстерність.
 3. Мати поставлений голос, володіти красивою мовою.
 4. Мати пластичне рухливе тіло.
 5. Вміти керувати емоційним станом і бути розкутим.
 6. Мати гарну фізичну форму.
 7. Володіти додатковими навичками.
 8. Постійно цікавитися новинками театру та кіно.
 9. Бути всебічно розвинутою, начитаною та ерудованою людиною (адже ніколи не знаєш, які знання тобі знадобляться для наступної ролі).

З чого почати?

Якщо ви, або ваша дитина вирішили стати актором, почніть отримувати досвід уже зараз.

 1. Оберіть театральну або акторську студію з гарними педагогами і програмою навчання, гарною методою та з реальними сценічними постановками.
 2. Виступайте у школі, на вечірках, вчіться поводити себе вільно.
 3. Створіть домашній театр з рідними та друзями.
 4. Регулярно відвідуйте театри і передивляйтесь фільми. Не підходьте вибірково, дивіться різножанрові вистави та фільми, наповнюйтесь цим.
 5. Обов’язково обговорюйте переглянуте з друзями, вчіться аналізувати гру акторів, режисуру, музику, сценографію, тощо.
 6. Читайте спеціальну літературу.
 7. Більше спілкуйтесь в групах за інтересами. Спілкуйтесь з тими, хто так само, як і ви цікавляться театром.

Придбання професійного досвіду.

Під час навчання майбутні актори отримують додатковий досвід, працюючи аніматорами або ведучими концертів, виступають на відкритих майданчиках під час свят. Працюють статистами або у масовках на зйомках фільмів, знімаються у рекламі. Беруть участь у різноманітних шоу та інше. Це дає можливість глибше дізнатися про багатогранність професії актора, а також дає якусь матеріальну підтримку та дохід. Ви можете пробувати свої сили вже зараз! Потрапити в масовку на телешоу або в фільм нескладно.

Додаткові навички

Вам обов’язково будуть потрібні володіння додатковими навичками. Це стане у нагоді у роботі над роллю та образом. В театрі та кіно актори грають різноманітні персонажі. Треба буде співати, танцювати, битися на мечах, падати, перекидатися, тощо. Знадобиться володіння зброєю, верхова їзда, танець, вокал, володіння музичними інструментами. Не обов’язково відвідувати всі ці курси одночасно. Почніть з чогось одного. З того, що вам найбільш цікаво. Ви можете взяти декілька уроків верхової їзди, фехтування, або щось інше.

ЧЧим більшим досвідом та навичками ви володієте, тим більше ролей вам доступно!

Рекомендую до перегляду фрагмент з заняття у нашій театральній студії, в якому показано напрацювання основних акторських навиків по предметам: акторська майстерність, техніка мови та основи вокалу, сценічний рух. Для того, щоб отримати повну картину, додивіться його до кінця.

Що далі? Кар’єра актора!

Коли ви придбали професію або достатньо досвіду, щоб спробувати свої сили в індустрії, вам знадобиться:

 1. Скласти докладне резюме з зазначенням усіх своїх даних: фізичних, професійних, додаткових навичок.
 2. Зробити портфолио.
 3. Заявити про себе, розіславши резюме та портфолио в продакшн студії та театри.
 4. Знайти агента.

І останнє! Знайте та пам’ятайте про це завжди! Праця актора – це велика праця з колосальною самовіддачею, це щоденні заняття та репетиції, постійне самовдосконалення. Іншого шляху немає.

“Відноситися до акторської праці, як до приємного проведення часу, можна тільки через непорозуміння.”

Андрій Миронов